Drevodom Orava s.r.o. - predajňa

drevo-profil.sk

 

Najväčší výrobca hobľovaných prvkov na ORAVE

Strešná krytina KATEPAL

* obrázky majú len informatívny charakter, skutočnosť sa môže mierne líšiť

VÝPREDAJ - Fínsky asfaltový šindeľ KATEPAL 

posuňte  → → →

Popis produktu

Strešné šindle KATEPAL z SBS modifikovaného bitúmenu ( asfaltu )

SBS (styren-butadien-styren) modifikovaný bitúmen, je používaný k výrobe celého sortimentu fínskych strešných šindľov Katepal, a to pri všetkých typoch a tiež pri všetkom príslušenstve.

SBS modifikátor je vlastne syntetický kaučuk, ktorý je do bitúmenovej (asfaltovej) hmoty pridávaný k dosiahnutiu lepších vlastností asfaltových strešných šindľov Katepal. Vďaka tomuto modifikátoru asfaltová hmota lepšie reaguje na zmeny teplôt, o to menej pracuje a má tým aj vyššiu životnosť. Dobre znáša mechanické aj chemické zaťaženie.

SBS modifikovaný bitúmen je skutočný super materiál medzi strešnými šindľami, je jedinečný v porovnaní s tradičnými oxidovanými šindľami, pretože má lepšie vlastnosti a až dvojnásobnú životnosť. Preto výrobky z neho nazývame SuperKatepal.

Dokonalý systém hydroizolácie vďaka celoplošne lepiacej zadnej strane

Šindle SuperKatepal sa na rozdiel od klasických bitúmenových šindľov vyrábajú výlučne so zadnou stranou celoplošne pokrytou samolepiacim bitúmenom. Po pokládke šindľovej strechy tak za teplejšieho počasia dochádza k dokonalému zlepeniu všetkých vrstiev šindľa a podkladových pásov a to v celej ploche, vďaka čomu je riziko zatekania vody pod šindeľ úplne minimalizované. Rovnako nedochádza k nadvihovaniu šindľových pásov ani počas prudkého nárazového vetra.

Vysoká pevnosť v ohybe a zvýšená odolnosť proti natrhnutiu

Asfaltové strešné šindle SuperKatepal majú výrazne vyššiu pevnosť v ohybe. Táto vlastnosť je nesmierne cenná, keď ide o riešenie detailov, zakrytie okrajov alebo hrebeňa strechy. Odolnosť strešných šindľov Katepal proti natrhnutiu klincom pri montáži je značne vyššia než pri bežných oxidovaných materiáloch, pretože vďaka SBS modifikátoru je materiál šindľov omnoho pružnejší, a to aj pri nižších teplotách.

Veľmi pružný aj v chladných podmienkach

Strešné šindle SuperKatepal si zachovávajú pružnosť aj v chlade. To znamená menej poškodeného materiálu pri inštalácii za nižších teplôt, čo predlžuje sezónu pre pokrývanie.

Zvýšená adhézia krycieho posypu

Vzhľadom k tomu, že sú stredné vrstvy z SBS modifikovaného bitúmenu a zároveň je použité dostatočné množstvo tohto modifikátora, drží posyp na strešných šindľoch SuperKatepal lepšie než kedykoľvek predtým a povrch je tak veľmi hladký a nedochádza k jeho odlupovaniu. Tým je dosiahnutá vyššia životnosť, lepšia farebnostná stabilita a zároveň je výrazne minimalizované riziko usadania lišajníkov oproti šindľom s drsnejšou štruktúrou posypu.

Použitie v extrémnych a vysokohorských podmienkach

Šindeľ Katepal prešiel certifikovaním Nórskeho stavebného inštitútu (NBI) a môže sa tak pýšiť, že uspel v jednom z najtvrdších testov, a to NT BUILD 421. Toto testovanie je zamerané na skúmanie vodotesnosti strešných materiálov pri nárazoch pulzujúceho vetra v rýchlosti až 42 metrov za sekundu.

Vynikajúca kvalita za rozumnú cenu

Asfaltový strešný šindeľ Katepal vyrobený z materiálu SuperKatepal sa dodáva vďaka rozsiahlym technickým inováciám vo výrobnom procese za cenu šindľov vyrobených z obyčajného oxidovaného bitúmenu.

Životnosť striech so šindľami SuperKatepal z pohľadu výrobcu KATEPAL Oy

Výrobou strešných šindľov sa zaoberáme už od roku 1949. Od tejto doby našim užívateľom bezproblémovo slúžia odborne položené strechy z fínskeho šindľa KATEPAL. V roku 2005 sme prešli pri výrobe všetkých typov šindľov na vývojom skvalitnený materiál a naše šindle SuperKatepal vyrábame z SBS modifikovaného bitúmenu v 1. triede kvality (EN 544). Na naše šindle tak garantujeme záruku 30 rokov a ich životnosť je odhadovaná na 50-60 rokov. Nedávame prázdne sľuby. Vyrábame overenú kvalitu...

Cenník

Všetky ceny sú uvádzané s DPH.

posuňte  → → →