Drevodom Orava s.r.o. - predajňa

drevo-profil.sk

 

Najväčší výrobca hobľovaných prvkov na ORAVE

Hobľované profily z červeného smreku

* obrázky majú len informatívny charakter, skutočnosť sa môže mierne líšiť

Popis produktu

Hobľované profily z červeného smreku

 

Každá terasa si vyžaduje spoľahlivú podlahu, ktorá dokáže odolávať nepriaznivým podmienkam počasia. Terasové profily sú vyrobené z kvalitného dreveného masívu, a to z červeného smreku s obsahom vlhkosti približne 14%. 
Sú charakteristické protišmykovým vrúbkovaním na oboch stranách. Terasové dosky je možné použiť z oboch strán. Samozrejmosťou je že vieme dodať terasové profily bez prítomnosti vrúbkovania po dohode so zákazníkom.

Okrem terasy sú vhodné aj ako exteriérová podlaha ku bazénu, či do záhradných prístreškov, altánkov alebo na realizáciu mostíkov či chodníkov. Profily sa kladú na podkladové drevené hranoly, ktoré sú umiestnené približne 50 centimetrov od seba. Tieto hobľované podkladové hranoly sú lepené z troch lamiel a sú ohrankované pre pohodlnejšiu a hlavne kvalitnejšiu montáž. Upevňujú sa montážnymi skrutkami priamo skrz profil. Medzi jednotlivými terasovými profilmi sa odporúča vynechať voľný priestor 5 až 8mm. Po montáži je vhodné ošetriť drevo ochranným olejom alebo lakom, čím výrazne zvýšite životnosť týchto profilov.
Fasádny rhombusový profil je moderný drevený obklad bez pero-drážky, ktorý je najčastejšie používaný pri drevených odvetraných fasádach ukladaný vertikálne alebo horizontálne.
Je typický svojím prevedením, kde sú lamely vyfrézované do kosodĺžnikového tvaru, ktoré sa ukladajú vedľa seba na vopred stanovenú medzeru spravidla medzi 5 až 8 mm.
Obklad je vhodný na moderné fasády domov a objektov.
Rombusový obklad sa vyrába z červeného smreku s väčšou hustotou, odolnosťou voči poveternostným vplyvom a následne s vyššou kvalitou spracovania. Na výber sú viaceré profily, hrubšie profily sa dajú použiť aj ako podlaha v exteriéri.

Cenník

Všetky ceny sú uvádzané s DPH.